Mimo, że już jedna edycja odbyła się powtarzamy jak najbardziej aktualną garść informacji.

Poznaliście już SwimRun? Biegniesz, płyniesz, biegniesz, płyniesz, biegniesz, płyniesz …. itd.

Po pierwszej edycji wiemy na pewno : PODOBAŁO SIĘ WAM! (foto z zawodów)

Mamy już datę zawodów! 14 września 2024.

A TAK dokładniej o co chodzi w tym SwimRunie ?

Proponujemy udział w niezwykłej, młodej dyscyplinie wywodzącej się ze Skandynawii, gdzie odbywają się Mistrzostwa Świata.

Formuła zawodów uwzględnia start dwóch osób (team męski, team damski lub mix) które pokonują cały dystans jak najszybciej z zachowaniem odległości między sobą do 10m, dbając równocześnie o wspólne bezpieczeństwo. Trasa SwimRun składa się z biegu i pływania naprzemiennie, bez zmiany sprzętu- czyli biegniemy i płyniemy …w butach, raczej :)! Prowadzona jest po drogach nieutwardzonych, leśnych, wyjątkowo urokliwych przyrodniczo. Uczestnicy mogą być wyposażeni w pianki, wiosełka pływackie oraz deski- pullbuoy (na temat sprzętu na pewno jeszcze napiszemy)

Zasada jest taka - co mamy na starcie musimy mieć na mecie...hm...może oprócz zabranego na trasę jedzenia i picia :)

Wprowadzając Was w szczegóły.

14 września 2024zapraszamy na ciekawą przygodę biegowo pływacką.

Zadbamy odobrze oznaczoną stosunkowo łatwą trasę.

Przygotujemy przed wejściami do wody, dla chętnych kamizelki asekuracyjne, gdyby ktoś nie czuł się na siłach jeśli chodzi o pływanie.

Odcinki pływackie raczej będą podobne do 2023 - przeprawy przez kanał, rzekę, rozlewisko.

Zalecamy wystartować w parze ze swoją drugą połową, może synem, córką, koleżanką, kolegą, wujkiem, ciocią, sympatią znajomym itd. itd …na pewno już masz na myśli kogoś kogo można wciągnąć w tą zabawę:) …Jeśli tylko potrafi utrzymać się na wodzie…pewnie dacie radę.

Kto będzie chciał się ścigać? …Spoko nie ma problemu to są zawody…jednak… najbardziej liczy się to aby wszystkie pary, które wystartowały ukończyły SwimRun. Abyśmy razem z uśmiechem na ustach usiedli przy wspólnym ognisku … O tak ! Ognisko i ciepły posiłek zapewniamy … koniecznie! (patrz 2023)

Co do wstępnych szczegółów dla Chętnych.

  • Data 14 września 2024 (sobota - odważni ew. mogą zostać pod namiotem)
  • Przewidywany start ogodz.12.00

Wystarczy zarejestrować Team ( niebawem uruchomimy zapisy).

Aby dodatkowo sprecyzować :

1. Starujemy w parach- odległość osób w parze nie może być większa niż 10m.

2. Para - tworzy Team, Zespół, który musi wspólnie pokonać całą trasę od startu do mety. Team może wzajemnie się wspomagać w trakcie biegu jak również płynięcia - czyli można trzymać się za rękę :) wspierać pozytywnie słownie, duchowo, podpierać, holować itd… przekazywać sprzęt a nawet ciągnąć na lince (dla zaawansowanych). Nie zalecane są zbytni pośpiech, presja i stres - zalecany banan na ustach :)

3. Wyposażenie - można startować w dowolnej piance, lub bez, dopuszczalne są tzw. pullbuoye czyli ósemki, które umieszczone między nogami dają dodatkową wyporność .

Można używać wiosełek pływackich, nawet płetw, kto chce może mieć założoną kamizelkę asekuracyjną. Ważne aby cały ten sprzęt zabrany w momencie startu mieć na mecie :)

Jako, że zwykle biega się w butach, trzeba będzie w nich płynąć ..ojjj…:) wbrew pozorom nie jest to trudne, bo przecież dopuszczone są w/w bojka asekuracyjna i ósemka między nogami. Wspomnieliśmy wcześniej (w tej edycji również) przed każdym odcinkiem pływackim będą czekały dla chętnych kamizelki asekuracyjne, które oddacie na drugim brzegu :)…a buty zalecamy zabrać jakieś stare, najlepiej z małą amortyzacją - mniej chłoną wody :) Skarpetki wskazane, choć mokre pomagają. Dobrze zabrać jakąś "wiatrówkę" gdyby wiało bardzo podczas biegu chyba, że jak PRO-si będziecie w piankach :)

4. Okularki i czepek pływacki obowiązkowo- jeśli macie jeszcze gdzieś czepki Triathlove :) będzie cudownie.

5. Rywalizacja - liczy się miejsce teamu na mecie.

6. Nagrody: Nie wiemy jeszcze czy i jakie będą nagrody … ale czy to aż tak ważne? Zapewne loteria lub zabawa przy ognisku na koniec. Oczywiście nagrody będą .

7.Trasa : Start /Meta Kąpielisko nad kanałem 89-642 Rytel ul. Letniskowa.

Na początek pętelka biegowa ok. 400 metrów rozbiegu i prezentacji Teamów! :) Przebiegamy przez bramę START/META zaczynamy od ok. 100-150 metrowego odcinka pływackiego Kanałem Brdy, następnie wychodzimy na piaszczystą plażę, biegniemy ok. 2,5 km zalesionymi singlami oraz drogami szutrowymi. Dobiegamy do tamy w Mylofie a w górnym odcinku rozlanej rzeki Brdy przeprawiamy się na drugą stronę, ok. 150 m płynięcia- woda spokojna, praktycznie bez nurtu, łatwy dostęp z brzegu. Dalej biegniemy wzdłuż zapory rozkoszując się pięknym widokiem na rzekę Brdę. Po ok. 3 km przeprawa przez rzekę. Tylko ok. 50 metrów i będziecie na drugim brzegu. Lekko pod górkę, dalej ok 3 km biegu po moście kolejowym - ufff piękne - zatrzymajcie się może na fotkę … zdążycie. Następnie zbiegamy pod mostem, wracamy do startu/mety. Może jeszcze małe pływanko ze 100m tuż przed samą metą ? Zadecydujemy w dniu zawodów wzależności od pogody.

Czyli do brzegu... odcinki biegowe, wejścia i wyjścia z wody będą oznakowane - razem ok. 9 km biegu i 400 m pływania.

Ta trasa dokładnie taka sama jak w2023, stosunkowo łatwa idealna na pierwszą przygodę za SwimSun ale kto chce zmęczy się na pewno!

Ale uwaga ....będzie jeszcze jedna bardziej pro :) dłuższe bieganie , dłuższe pływanie (pracujemy wkrótce info).

Widzimy się jeszcze również w2024 roku ? Wpiszcie datę do kalendarza :)

7. OPŁATY … niebawem więcej.

Pozdrawiamy org. i sympatycy TRIATHLOVE

Krótki filmik ztrasy ...oczywiście wszystkiego nie zobaczycie :)

Póki co delektujcie się również zdjęciami zTRIATHLOVE 2023- przypominamy to są zdjęcia dla Was możecie je udostępniać, przerabiać, drukować itd.